השתלה + תותבת

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • תגובות
    השתלה + תותבת

ד"ר שבת שלום

עפ"י ייעוץ של רופא שיניים אשר אמליץ בפני לעבור 4 השתלות בשיניים הקדמיות האמצעיות (לפני כן, יש לעקור אותם, כי לדעתו הם זזות)  בלסת התחתונה כאשר בשאר הלסת התחתונה הרופא אמליץ על קיום תותבות  אשר ניתן להוציאן לנקותן ולהחזירן למקומן.

לא ניתן לעשות השתלות בצידי הלסת התחתונה עקב עצם דקה מאוד, (עפ"י צילום סיטי) אלא רק תותבות.

שאלותיי:

א.    האם איכות החיים שלי נפגעת כתוצאה קיומן של התותבות בשני צידי הלסת?
            במיוחד בזמן אכילה, דיבור, צחוקים צעקות וכד'.

ב.    האם התותבות מומלצות כתחליף להשתלות? או מהן האפשרויות העומדות    בפני?

ג.    אשמח לקבל חוו"ד נוספות מה ניתן לעשות במקום התותבות?

האמת שאני לא שלמה עם עצמי.

האימייל שלי:   maldd@014.net.il

בתודה מראש,

מלי

השתלה+תותבת

שלום מלי,
    המעבר בין שיניים טבעיות לתותבת מהווה קושי רב לחלק מהמטופלים. יש קושי טכני בלעיסה שמשתנה, מופיעים פצעי לחץ מתחת לתותבת, וכמובן יש קושי נפשי במעבר לתותבת- חשש מנפילתה, תחושת זיקנה, הערכה עצמית ירודה, וכיוצא בזה.
    אני שמח בשבילך שהציעו לך תותבת על גבי שתלים, כי תותבת שלמה שאינה נתמכת שתלים היא חלופה הרבה פחות נוחה.
    יחד עם זאת, הייתי ממליץ לך לפנות לרופאים נוספים ולשמוע עוד חוות דעת לגבי האופציה לשיקום מלא באמצעות שתלים. ישנן שיטות שונות לטיפול במקרים של חסר עצם. אציין כמה מהן:
    -שתלים צרים 
    -שתלים בהטייה (באזורים שבהם עדיין יש עצם)
    -עיבוי רכסים, שימוש בבלוקים של עצם, פיצול העצם
    -שימוש בשתלים לא קונבנציונליים שבאמצעותם ניתן לבצע ברוב המקרים שיקום פה בהעמסה מידית (ביום הניתוח מקבלים את השיניים).
    מניסיוני, אחרי טיפול באנשים רבים במצבך, אל תתייאשי. שווה ללכת ולברר ולשמוע דעות נוספות. 
    הרבה הצלחה ושבת שלום,
    דר' גלעד בר-דיין
    מרפאת אורן

שאלה נוספת

שבוע טוב,

אלפי תודות על תשובתך המלומדת והמהירה – ישר כוח.

שאלה 

איך ניתן למנוע פגיעה בעצבים במידה ועושים שתלים כאשר עצם דק?

בתודה מראש

מלי

שאלה נוספת

שלום מלי,
    אנו עובדים עם צילום CT. ניתן לדעת בדיוק רב היכן עובר העצב, ולתכנן את נתוני ההשתלה- אורך השתל, קוטרו, המרחק בין השתלים, וכיו"ב. כאשר הכל מבוצע תוך תכנון מראש הסיכוי לפגיעה עצבית קטן.
    שבוע טוב,

דר'  גלעד בר-דיין
    מרפאת אורן

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך