צילום שיניים בבאר שבע

עומדים לעבור טיפול שיניים? אל תשכחו להביא אתכם את הצילומים כדי שהרופא ידע היכן לטפל בכם. זה הזמן להכיר את העולם של מעבדות צילום שיניים למרות שלא מעט מרפאות שיניים מחזיקות מכונות צילום שיניים, עדיין מרבית הטיפולים דורשים צילומי שיניים שנערכים רק אצל מעבדות מוסמכות. מדובר על שורה של צילומים שמאפשרות לרופא להכין תוכנית טיפול מתאימה. הצילומים מאפשרים לכל רופא שיניים לגלות כיצד נראית השן מבפנים ואת סביבתה החיצונית. בסך הכל יש בעולם של רפואת שיניים שמונה סוגי צילומים כאשר 2 מתוכם הם כלליים (צילומי CTו-MRI) המשמשים גם תחומים נוספים. בין הצילומים אפשר למצוא, צילומי פנים וחזית שיניים, צילום צפלומטרי (צילום שיקוף שיניים), צילום סטאטסוס (צילום שיניים וחניכיים), צילומי נשך (צילומי סגירת שיניים), צילום פריאפיקלי (צילום שיקוף שורשים), צילום פנורמי (צילום רוחב של הפה).
קרא עוד
דנטל דפו רון

בן צבי 7 באר שבע 84207

שאלות ותשובות בתחום צילום שיניים

מה נדרש בשביל לבצע צילומי שיניים בבאר שבע?

בעיקרון, אנחנו נצטרך לעבור צילומי שיניים, אך ורק אם הרופא יחליט שיש צורך בכך. הוא יעשה זאת, במידה ויחליט שהצילום יכול לעזור לו לאבחן את מצב השיניים, אם יש בעיה וצריך לראות מה המיקום המדויק וההיקף שלה, או במידה ויש צורך לכתוב תוכנית טיפול, למשל במקרה של שיקום הפה, יישור שיניים או במקרים אחרים. בשביל לבצע צילומי שיניים בבאר שבע, אנחנו צריכים לקבל הפנייה מהרופא ולגשת אל מעבדה שתספק לנו את השירות המתאים. על מנת לחסוך בעלויות, מוטב שנפנה למעבדה שעובדת עם הקופה או הרופא המטפל, וכן לבדוק דרך חברת הביטוח האם אנחנו יכולים לקבל החזר עבור הצילומים.

היכן ניתן לבצע צילום שיניים בבאר שבע?

בעיר באר שבע ניתן למצוא מעבדות שונות המבצעות צילומי שיניים עבור מטופלים בכל הגילאים, לכל צורך שהוא. בדרך כלל הצילומים נדרשים על פי בקשת הרופא המטפל, זאת על מנת שיהיה אפשר לבחון את מצב השיניים ולהחליט על אופי הטיפול. המעבדות שייכות לגורמים פרטיים, אך חלקן עובדות בשיתוף פעולה עם קופות חולים המספקות טיפולי שיניים למבוטחים שלהן וכן עם מרפאות שיניים פרטיות. אפשר למצוא במרכז העיר ובקניונים השונים הפזורים ברחבי העיר, מגוון רחב של מעבדות צילומי שיניים הפועלים במהלך כל ימות השבוע ומספקות שירותים על פי הצורך לכל מי שפונה אליהן.

אילו סוגי צילומי שיניים אפשר לעשות?

רופאי שיניים ומעבדות המתעסקות בתחום של צילומי שיניים, יכולים לבצע שורה ארוכה של צילומים על פי הצורך בשביל יהיה שניתן לבצע מגוון רחב של טיפולים באופן מקצועי ומדויק. בין הצילומים שניתן לבצע, אפשר למצוא: צילום CT – צילומים המתבצעים במספר רזולוציות, מכיוונים שונים ובממדים מגוונים. צילום פנורמי – צילום הכולל את כל מבנה הפה, כולל שיניים, לסתות ועצמות. צילום סטטוס – צילום המאפשר שיקוף של השיניים והחניכיים. צילום נשך – צילום המתבצע בעת סגירת שיניים. אז אפשר להבחין במרווחים, כותרות ולסייע באבחון עששת. צילום דיגיטלי – צילום המיועד לטיפולי יישור שיניים, על מנת שיהיה ניתן להכין תוכנית טיפול מתאימה.

שלום רב , אני בהריון בשבוע 9, אני חייבת לעשות צילום שיניים . האם זה בסדר לעשות צילום בהריון? איפה עושים צילום זה באזור ראשל"צ ? אודה לכם על תשובה מהירה ... תודה .

שלום

בניגוד לדעה הרווחת מהעבר, אין שום בעיה לעבור צילום שיניים בעת הריון, הקרינה לא פוגעת בעובר
את מוזמנת להיכנס למכוני צילום שיניים באתר ולבדוק בראשון לציון היכן יש מכון קרוב לביתך

בהצלחה

מה אני צריך בשביל ללמוד צילום פנורמי לשיניים ? מה הדרישות ?

שלום רב

על מנת ללמוד צילום פנורמי, יש ללמוד טכנאות רנטגן ודימות. התנאים ברוב המוסדות הן תעודת בגרות עם ממוצע ציונים 85, ופסיכומטרי 550 נקודות.

בהצלחה

מה הטיפול בכאבי חניכיים

שלום רב

ניתן לשטוף עם מים ומלח ואם זה לא עובר אנחנו ממליצים לפנות אל רופא שיניים שיבדוק את החניכיים

בהצלחה

כתבות נוספות שיעניינו אותך

דנטל דפו רון

כל מה שצריך לדעת על צילומי שיניים

לפני למעלה מ-100 שנה, כנראה כתוצאה מטעות לא מתוכננת, גילה פרופסור רנטגן קרניים אלקטרומגנטיות מוזרות, שהצליחו להשחיר סרט צילום למרות שהיה עטוף...