כאב שיניים חזק לאחר סתימת אמלגם לבנה עמוקה

ראשי פורומים פורום רופאי שיניים כאב שיניים חזק לאחר סתימת אמלגם לבנה עמוקה

• This topic has 3 תגובות, 3 משתתפים, and was last updated לפני 4 years, 10 months by ד”ר גלעד בר דיין – מרפאת אורן.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • תגובות
    כאב שיניים חזק לאחר סתימת אמלגם לבנה עמוקה

שלום,
    לפני 3 שבועות החליפו לי סתימה ישנה בסתימת אמלגם לבנה חדשה בעיקר בגלל שה ע ה לי רווח בין 2 שיניים שהפריע לי בזמן אכילה כי אוכל היה נכנס ברווח והיה גורם לרגישות וללחץ כואב כשהיה נתקע שם.
    הסתימה היא עמוקה וקרובה יחסית לעצב של השורש.
    לאחר צילום ובדיקת רופא שנייה נאמר לי מהרופא שהסתימה לא הגיעה לשורש אחרת היו כאבים מסוג אחר ושבד”כ אחרי סתימת אמלגם עמוקה זה יכול להגיע לכאבים במשך חודש אפילו ושממש אין צורך בטיפוש שורש ושהכאבים יעברו עם הזמן.
    מאחר והיסטוריית טיפולי השיניים שלי ארוכה מאוד מכל הסוגים ולא חשתי בעבר את אותו פרק זמן של כאבים חזקים אחרי סתימה עמוקה ככל שתיהיה השאלה אם זה תקין וכמו שהרופא אמר שכאבים אחרי סתימה כזאת יכולים להגיע אפילו לחודש ומעלה? האם יש משהו אחר שקשור לזה? האם בכל זאת צריך טיפול שורש?
    האם אפשר לפתוח את הסתימה ולשים שם חומר מרגיע כמו שאנשים אמרו לי שאפשר לעשות?
    אני כבר די מיואש.
    אשמח אם תוכלו לעזור לי בהקדם
    תודה

סתימה עמוקה

שלום לך,
    הרבה פעמים מטופלים חווים כאב ממושך שיכול להימשך גם מספר שבועות לאחר שחזורים עמוקים. אם הכאב מפריע לך לישון בלילה, הוא בעוצמה גבוהה, מגיע באופן ספונטני בלי קשר לגירוי קר או חם, הסבירות גבוהה שתצטרך טיפול שורש. אחרת, אולי תצליח להמתין קצת עד שהכאב ישכך והשן תישאר ויטלית ( חיה ).
    בהצלחה

כאב שיניים חזק עקב סתימת אמלגם עמוקה

תודה על התגובה המהירה,
    האם ניתן לפתוח סתימה בכדי לשים איזשהו חומר משכך ומרפא בשן ולהחזיר את הסתימה בכדי למנוע מהכאבים להמשיך?
    אני חושב ששמו לי כזה חומר פעם באחת השיניים וזה ממש עזר, לאמא שלי גם שמו חומר כזה וזה עזר לה.
    האם במקרה הזה זה גם יכול להיות פיתרון טוב?

סתימה עמוקה

יש להניח שהרופא ביצע כיפוי מוך, כלומר הניח חומר מצע מתחת לשחזור. זה מה שמקובל לבצע במקרה של שחזור עמוק. אם זה לא בוצע, אפשר להוציא את השחזור, לבצע כיפוי מוך ולהניח סתימה זמנית ל 6 שבועות. זה הזמן המינימלי לבנייה של שכבה דקה של דנטין מתקן מתחת לשחזור. לאחר 6 שבועות יש לבדוק תגובת השן לגירוי קר. אם התגובה תקינה אפשר לבצע שחזור קבוע ( סתימה סופית ). אם במהלך התקופה תסבול מכאב משמעותי כדאי לשקול טיפול שורש.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך