iden.co.il
כניסה למנהלים

מנהלי הפורום

ד"ר דורון אבניאלי - מרכז השתלות שיניים
ד"ר דורון אבניאלי - מרכז השתלות שיניים

ד"ר דורון אבניאלי בוגר אוניברסיטת תל- אביב בשנת 1976. רופא שיניים בוגר הדסה ירושלים בשנת 1985 . מנתח פה ולסת, לאחר ארבע שנות עבודה במחלקת פה ולסת בבית החולים "איכילוב". בעל ניסיון עשיר בהשתלות, ניתוחי פה ולסת ושיקום הפה.חבר הנהלת העמותה הישראלית..

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
16/06/2017 14:39
איזו מתכת בגשר     ו    דרור דרור    

 צריך לעשות גשר בשיניים ואני מעוניין במתכת חצי אצילה.הרופא אומר שזה יקר מדי וגם מתכת רגילה מספיקה.מה עדיף? לטענתו של הרופא לא יכול לדעת איזה מתכת שמו במעבדה 
 

17/06/2017 07:53

 שלום דרור. אם מדובר בשיניים אחוריות,מתכת לא אצילה מספיקה. לשיניים קדמיות עדיפה מתכת אצילה ואפילו גשר זירקוניום , ללא מתכת, עם תוצאה אסתטית טובה יותר. נכון שאין אפשרות לדעת איזה מתכת המעבדה סיפקה, מדובר ביחסי אמון בין הרופא למעבדה.

11/06/2017 19:29
Oral Galvanism     ו    איתן איתן    

שלום 

אני מעוניין לדעת אם יש בארץ מרפאות שמבצעות בדיקת הולכה חשמלית בפה (גלווניזציה אוראלית). 
מקריאת חומרים ברשת למדתי על התופעה ,שנובעת מקיומם של מתכות שונות בפה (מילויי אמלגם/כספית מצד אחד ומתכת של כתרים מצד שני) אשר נוצרת ביניהם הולכה חשמלית, שעושה לא מעט "צרות" ..

אשמח על כל מידע לגבי מרפאות בארץ שמטפלות/מאבחנות את הבעיה. 

תודה מקרב לב.

28/05/2017 20:01
הזנחת חניכיים     ו    עופר עופר    

שלום רב ,
עקב אבנית רצינית שהצטברה לי(הזנחה של כ9 שנים) נהייתה נסיגת חניכיים .
עברתי ניקוי אבן שן ובדיקות אצל רופאי שיניים ולא התייחסו לבעיה עצמה .
השאלה שלי היא , עכשיו לאחר הטיפול וניקוי האבנית נוצר מצב שחלק מהשיניים חשופות מאוד במיוחד בחלק הקדמי - האם לאחר הסרת האבנית החניכיים אמורים "להחלים" ולהשלים את עצמם ? זאת אומרת שהם אמורים להגיע לאזור המיועד להם ? או שהם תמיד ישארו במקום שהם נשארים עכשיו , כמובן בהנחה שאני מטפל בשיניי מעכשיו כמו שצריך ?

תודה מראש על המענה (=

28/05/2017 20:39

שלום עופר . הנזק שנגרם בלתי  הפיך. מה שנשאר עתה זה לשמור את הקיים, או מה שנשאר ממנו. עליך להגיע לשיננית כל 3 חודשים, לצחצח כראוי, ולקוות שהשיניים ישרדו בפה.

25/05/2017 08:09
דלקת חנייכים     ו    פרידה פרידה    

יש לי דלקת חנייכים ב2 שיניים תוחנות עם נפיחות בחנייכיים.
רופאת השיניים אומרת שהטיפול שורש תקין וגם הכתרים.
למי פונים ?
אני גרה ביבנה אם יש מומחה חנייכים באיזור בת ים רחובות ואשדוד

25/05/2017 09:48

שלום פרידה. אני לא יודע ממכתבך מתי היית בפעם האחרונה אצל שיננית, מה תדירות ביקוריך אצל שיננית. בד"כ צריך להגיע לשיננית כל 3 חודשים ולהקפיד לצחצח היטב, כולל חוט דנטלי. אם את לא עושה את זה, לא יעזור לך שום מומחה. אם תגיעי לשיננית במועד ותצחצחי כראוי, ואם אז הבעיה לא תפתר, יהיה מקוםלפנות למומחה. בינתיים עשי את הנדרש, ואני כמעט בטוח שיהיו לכך תוצאות טובות.

24/05/2017 20:33

לפניי קצת יותר משנה שן תחתונה ליד הניב פנימה החלה לכאוב כאבים בלתי נסבלים מלווים בבכי וזעקות לשמיים.

נגשתי לרופא שיניים,
הוא ביצע צילום פנורמי וראה שיש דלקת בשורש השן ויש צורך וטיפול שורש,
אבל השן הייתה כל כך כל כך הרוסה שהוא היה בספק שיהיה ניתן ליצור שם מבנה לאחר הטיפול ואמר שהוא מוכן לנסות להציל את השן אבל במידת הצורך יתכן והשן הזאת תאלץ לעבור עקירת שורש ולאחר מכן שתל וכתר.

וכך היה,קיבלתי מוקסיפן (שלא עזר לכאבים) קיבלתי אוגמנטין (גם לא עזר לכאבים) ובסוף  עברתי את הטיפול שורש והותקן על הטיפול שורש מבנה.

לאחר מספר שבועות השן כבר לא כאבה אבל לא היה אפשר לנגוע בה, או ללעוס עליה היא המשיכה לכאוב רק במגע.
הגעתי לרופא שיניים והוא הסביר לי שכנראה כבר היה מאוחר מידי עבור השן הזאת ועל אף המאמצים נאלץ לבצע שתלים, הסכמתי.

הייתה לי שן טוחנת לידה שגם היתה אכולה לגמרי אז ביקשתי מהרופא שאם כבר עושים את השתלים אני רוצה לעשות את זה בשתיי השיניים (שתיי ציפורים במכה אחת) ולסיים עם זה.

עברתי את השתלים, ולאחר שבוע של כאבי תופת הכאבים הפסיקו לחלוטין, מת!
הייתי צריכה תקופה עם השתלים ללא כתרים לוודאות שהם נקלטו בפה שלי, משהו כמו 5-6 חודשים, שבהם, אכלתי, לעסתי מסתיק, שתיתי, חיטטתי, נגעתי, ובאמת באמת כלום! תענוג!

לפניי 3 ימים שמו לי את הכתרים החדשים (זרקוני) ומאז כבר שלושה ימים לא כואב לי הפה אבל אני לא יכולה ללעוס באזור, אם אני נוגעת זה עובר את ה"לחץ" שיש על השיניים לאחר כתר, השן הטוחנת (השן שהצטרפה לשתלים הלא כואבת) בסדר, אני לוחצת באזור הכתר שלה ובאמת לא כואב בכלל, אבל השן הקרובה יותר לניב התחתון כואבת בלעיסה או סתם אם אני לוחצת שם עם הלשון, לא כאבי דלקת חלילה אבל כואב, לא חזרתי לשיגרה, כאב מציק טורדני ופשוט אי אפשר לאכול בצד הזה.

אני מאוד מודאגת, מאוד מאוד, האם זה כרוני?
למה השן הזאת יכולה לשת שתל בכייף אבל מבנה או כתר מכאיבים לי נורא?
מה לא בסדר איתי??
האם זה לנצח??

מחר אני אהיה אצל הרופא שיניים, הוא חושב שצריך להנמיך אותה, כי כיביכול מה שגורם לכאב זה העובדה שהשן מתנגשת עם שן מהלסת העליונה, אבל זה לא מרגיש ככה,

האם זה לא טבעי? בכל לסת של כל אדם כשהלסת נסגרת השיניים מתנגשות אחת בשניה, זה טבעי! אף אחד לא סובל מזה, אני לא לועסת כבר שלושה ימים על האזור הזה כי אני באמת לא יכולה, גם אם אני משחקת עם הלשון בכתר הזה יש כאבון.

מה זה כבר יכול להיות!?!?!

24/05/2017 23:39

שלום שלי. על הרופא שלך לבדוק שהכתר לא נמצא בטראומה סגרית, כלומר סגירה חזקה מדי עליו. יש לבדוק שהשתל יציב. תזוזה הכי קטנה של השתל מעידה על כשלון, וזה כואב. בקשי מהרופא לצלם את השן, צילום מקומי, לא פנורמי שאינו מדוייק, ולא נותן פרטים.

21/05/2017 10:33
דלקת בשן     ו    נתי נתי    

אשתי בהריון בחודש שלישי אתמול הייתה אאצל רופא שינים ויש לה דלקת בשן והרופא הביא לה להרגעת הכאב אוגמנטין ונרוסין 
השאלה שלי האם מותר לה לקחת נרוסין?(כי הרופא אמר לה שמותר)

12/05/2017 08:48
גשר חרסינה     ו    חיים חיים    

שלום
עשיתי גשר חרסינה על כל הלסת העליונה. בצד שמאל ניראה שהמידה לא נלקחה כמה שצריך והשן הייתה ארוכה מידיי והפריעה לסגר ולכן רופא השיניים התחיל להשחיז את הכתר בגשר. לאחר ההשחזה של הכתר אני מרגיש שאין לי תחושה של שן אלא של משהו שטוח.יש לציין שהכתר שהושחז יושב על חוסר של שתי שיניים.
 
האם מקובל להשחיז ולבצע תיקונים בגשר  או שאני צריך לדרוש מרופא השיניים לבצע מדידה מחדש ושיעשו לי גשר חדש?
 
בתודה
חיים

12/05/2017 22:59

שלום חיים. מקובל להשחיז ולעשות איזונים קלים לגשר שמגיע מהמעבדה. אם מדובר בהשחזה משמעותית, היה ליקוי כלשהו במידה, בהעברת נתוני הגובה למעבדה או בכלל בתכנית הטיפול.

11/05/2017 15:52

 שלום רב יש לי שן שעברה שני טיפולי שורש היא אכולה ולא טיפלתי בה. עשיתי לפני שבועיים צילום סטטוס והרופא הפנה אותי למומחה שורש על מנת שיחליט עם לעקור או לטפל בנוסף הרגשתי השבוע שבחלקה התחתון של השן. למטה בחניכיים ממש למטה יש גבשושית לא כואבת למגע ורכה מעט הרופא הביא לי אנטיביוטיקה ואמר שכנראה זאת דלקת אך אם לא יעבור אולי יש צורך לקחת ביופסיה.האם יש דלקות שלא עוברות גם במתן אנטיביוטיקה? אני ידי חוששת למרות שאני רק ביום השני.. בנוסף יש כאבים באוזן וכאבים בשן כשנוגעים בה

11/05/2017 18:47

שלום ענבל. מתחת לשן שלך יש דלקת שפורצת החוצה בצורת פיסטולה שזה נתיב ניקוז. מה שאת מרגישה זה נקודת המוצא של הנתיב בחניכיים. הבעיה לא תפתר עם אנטיביוטיקה. יש לבצע חידוש טיפול שורש או עקירה בהתאם למצב השן.

08/05/2017 20:55

שלום.
אני בת 30 עם נסיגת חניכיים שמתגברת בשנים האחרונות (במיוחד לאחר שלוש לידות) ובצילום סטטוס אובחן אצלי צורך בעקירת שן ובהשתלה. השן לא כואבת או מציקה לי, רק לפעמים תחושה שאני לא יכולה ללעוס עליה.
הרופא אמר לי שיש צורך להמתין חודשיים בין העקירה להשתלה.

שאלתי היא האם אני יכולה לדחות את העקירה בכמה חודשים על מנת להנות מהטבה משמעותית במחיר (מחכה לתקופת המתנה של ביטוח קופ״ח) או שלא כדאי להתעסק עם שן במצב כזה (למרות שלא כואבת)? האם שן כזו יכולה להשפיע על השיניים מסביב?

תודה רבה

08/05/2017 22:04

שלולם ברכה. השאלה לגבי דחיפות העקירה היא האם יש דלקת סביב השן. דלקת גורמת לספיגת עצם, שעלולה להקשות על ביצוע שתל עתידי. אם יש דלקת, יש לעקור מהר ככל הניתן. אם אין דלקת, ניתן להמתין. את  תוצאות הדלקת מזהים בצילום רנטגן.
היום אין צורך להמתין בין עקירה והשתל, בד"כ ניתן לבצע השתלה  מייד לאחר העקירה.
הריונות אינם תרוץ לבעיות חניכיים. אם מקפידים בהריון להגיע לשיננית כל 3 חודשים, ומצחצחים בצורה  קפדנית, אין כל סיבה לבעיית חניכיים.

09/05/2017 22:50
המשך עקירה     ו    ברכה ברכה    

תודה על התשובה המהירה!!
לא הבנתי לגמרי...
צילום סטטוס מספיק על מנת לאתר דלקת באזור השן?
או שדרוש צילום נוסף?

אם השן רקובה מהיסוד זה לא סימן לדלקת באזור?

10/05/2017 15:49

בצילום סטטוס רואים תוצאות דלקת.

19/04/2017 18:06
כאב שיניים     ו    עדי עדי    

התחיל לי כאב שיניים חזק, אני אנסה לתפוס תור לרופאה שלי . אבל שאלה פתאום התחילו לי גם כאבי ראש האם יכול להיות קשר בין כאבי ראש ושיניים שיצביע על דלקת. וכל פעם שמתעוררת מרגישה את הכאב נראה לי רב הסיכויים יש משהו האם אני צודקת . והאם ההליך בשיניים קדמיות הזיהום יותר חזק בגלל שיש רק תעלה אחת?

19/04/2017 18:12

שלום עדי.
יכול להיות קשר בי כאב שיניים לכאב ראש. יתכן שמקור הכאב לא בשיניים אלא בפרקי הלסת, שזה באחריות רופא שיניים. הלדקת בשיניים קדמיות לא  יותר רצינית מאשר בשיניים אחוריות.

06/04/2017 14:18
גשר שקוף בגיל 52     ו    דריה דריה    

שלום,
אני בת 52,השיניים התחתונות שלי צפופות בגלל שני הניבים העקומים והבולטים .צילומים גילו נסיגה מקומית קלה בשיניים.ידוע לי שהצפיפות עלולה ליצור בעיה בריאותית בשיניים ולכן שקלתי גשר שקוף ועקירת שן קדמית תחתונה כדי לקבל את התוצאה הטובה.מה עדיף מבחינה בריאותית להשאר עם השיניים הצפופות או לשים את הגשר במצבי?הרופא טוען שאם אשמור על היגיינת הפה בתקופת הטיפול, בעיית החניכיים לא תיגבר.אכן כך?

06/04/2017 15:11

שלום דריה. אם את רוצה לקבל תוצאה טובה , עליך לישר את השיניים, לבטל את הצפיפות בעזרת טיפול אורטודונטי. אחרת, תשארי עם הצפיפית, ועליך להקפיד על טיפולים תכופים- כל 3 חודשים  אצל שיננית והיגיינה אוראלית טובה.

04/04/2017 11:34

שלום רב,
היום ביצעתי שיננית בפעם הראשונה בחיי(בן 24),לטענת המבצעת,נדרש טיפול נוסף תוך פרק זמן של 3 שבועות כדי להסיר אבנית נוספת,השאלה שלי האם זה לגיטימי טיפול נוסף בפרק זמן כה קצר כיוון שאני רואה שההמלצות נעות לפרקי זמן ארוכים יותר.
תודה מראש,
אושר.

04/04/2017 00:20

שלום רב,
אני סובלתמחרדה דנטלית. לפני מס' ימים נפלה לי סתימה ואני צריכה טיפול. אבקש המלצה לרופא טוב מאזור המרכז, פתוח למטופלים עם חרדה דנטלית  ובכלל. תודה

04/04/2017 07:58

שלום אלינור. מטרת הפורום הזה אינה להמליץ על רופאי שיניים. חפסי  בגוגל רופאי שניים שעובדים עם הרדמה כללית או סדציה (טישטוש). אילו רופאים שמטפלים בין השאר במקרי חרדה דנטלית.

02/04/2017 17:23


יש לי שתל בשן קדמית (לא היתה לי שן לפני כן), ואני מעוניינת לעשות הלבנת שיניים.
כשביררתי טענו שלא עושים מכיוון שיראו הבדלי צבעים בין השיניים הטבעיות לשתל.
האם יש מה לעשות בנידון?
בנוסף, אני לא מאוד מרוצה מהשתל כי הוא קצר ביחס לשיניים האחרות- אחרי כמה זמן זה סביר להחליף שתל?
יש מקום לשקול ציפוי שיניים מחרסינה? 

02/04/2017 19:46

שלום דניאל. אתה לא מדבר על השתל אלא על הכתר על השתל. כתר לא ניתן לתקן אלא רק להחליפו. אורך החיים הממוצע של כתר הוא כ- 10 שנים. כל בעיה אסתטית דורשת החלפת הכתר.הלבנה לעושים בד"כ לפני ביצוע כתר, כדי לקבל התאמת צבע בין השיניים לכתר. כתר לא מושפע מהלבנה, וצבעו לא משתנה.

26/03/2017 08:05


שלום. עשיתי טיפול שורש לפני כחודש בכללית סמייל. אמרו לי שטיםול השורש מורכב מכמה שלבים - טיפול השורש עצמו, ואז הרכבת מבנה, והרכבת כתר.
עשיתי את החלק הראשון וכרגע יש לי סתימה זמנית.
כשבוע לאחר טיפול השורש גיליתי שאני בהריון, ואני מעדיפה לא לבצע טיפולים נוספים בהריון.
האם אני יכולה להישאר עם הסתימה הזמנית עד הלידה או שזה יצור בעיות?
תודה 

26/03/2017 08:39

שלום דניאלה. המשך הטיפול שלך הוא מבנה וכתר, טיפולים שנעשים ללא הרדמה וללא צילומים. אין כל מניעה לעשותם בהריון, ולא כדאי לחכות, השן עלולה להשבר או לההרס במשך 9 חודשים.

24/03/2017 19:37

האם יישור שיניים למבוגרים (גיל 19) שונה מיישור שיניים בגיל 15 או שעדיין 19 לא נחשב למבוגר והטיפול יעיל כמו בגיל צעיר יותר אני שואלת מכיוון שאני יודעת שבגיל צעיר ניתן לרחיב את הלסתות בעזרת מיכשור מתאים האם זה רלוונטי גם לגילי?
השיניים הקדמיות העליונות אצלי נורא בולטות קשה לי לסגור את הפה השיניים מפריעות
האם השיניים יכולות עוד יותר לבלוט החוצה יותר ממה שעכשיו או שאם לא אעשה יישור אז אין סיכוי שאם יבלטו יותר והמצב ישאר כך?
שאלה נוספת: השיניים נוטות לזוז כל החיים האם לאחר יישור כששמים את הקיבוע זה בטוח ב100% שהשיניים לא יזוזו ממקומם החדש או שגם בקיבוע אין 100%??
אשמח גם לקבל קצת מידע על הקיבוע איזה סוגים יש האם זה נראה לעין או שזה פנימי וכל כמה זמן צריך להחליף את הקיבוע?

תודה 

25/03/2017 13:07

שלום שמואל. בכל גיל ניתן לעשות ישור שיניים, רצוי לעשות ישור שיניים אם יש בעיית סגר בכל גיל. לאחר הישור יש צורך בקיבוע פנימי שאינו נראה, ומחזיק שנים רבות.

22/03/2017 09:34
כדורים     ו    יונתן יונתן    

שלום שמי יונתן צריך לבצע סתימה ולטפל בשן הטוחנת אני זקוק עד שאגיע לטיפול כי אני עובד כרגע המון שעות למידע על כדורים שיכולים להרגיע כאב שיניים יש לי בשן הטוחנת סתימה זמנית , הכאבי מגיעים בעיקר כל יום באחת בלילה אני לוקח איבופן400 זה לא עוזר ממש רק קצת, אני לוקח נרוסין 275 הכדורים האלה לא עוזרים לי, אתם יכולים להמליץ על כדורים טובים שעוזרים לכאבי שיניים או שילוב? ברור לי שההתייעצות כאן לא מחליפה ביקורת ובדיקה של רופא, אבל מעניין אותי לדעת מה עוזר לכם לכאבי שיניים חזקים מבחינת כדורים

22/03/2017 12:45

שלולם יונתן. הכדורים שאתה נוטל טובים, אבל אינם תחליף לטיפול שיניים.

20/03/2017 21:52

לפני כשנה עברתי עקירת שן בינה כלואה צד ימין למטה.עקב כך איבדתי את התחושה בשפה הימנית  ובחניכיין.אני הולכת מידי חודש לרופא שבודק  האם ישנה התקדמות.לטענתו התחושתיות תחזור לאט לאט ולראייה בחלק מהחניכיים התחושתיות חזרה. האם ייתכן שההתקדמות נעצרה?האם החזרה של התחושתיות בחניכיים מעידה על כך שהנזק הוא הפיך?

20/03/2017 22:25

שלולם אור. לתחושה בשפה ובחניכיים אחראים שני עצבים שונים. יתכן שהעצב שגרם לאובדן התחושה בחניכיים התאושש חלקית. השני, זה שאחראי לתחושה בשפה,  אם לא התאושש במשך שנה, לא יתאושש.

20/03/2017 10:05
הרדמה שלא עוזרת     ו    נעם נעם    

שלום,

רופאת השיניים שלי נתנה לי הרדמה מקומית בזריקה לשם סתימה של חור.

למרות שהיא נתנה מנה כפולה ההרדמה לא השפיעה ורק לאחר שעה / שעה וחצי מהזריקה האזור נרדם.

האם התופעה של הרדמה שמשפיעה באיחור היא דבר מוכר?
האם יש משהו כדי לזרז את ההרדמה המקומית?


תודה,
נעם

20/03/2017 11:21

שלום נעם. התופעה מוכרת. האפשרויות:  להזריק כמות גדולה יותר של חומר הרדמה, 
להזריק סביב השן ולא רק בעצב, להגיע למרפאה מוקדם, לקבל את הזריקה, ולהמתין בחדר ההמתנה עד שתשפיע.

20/03/2017 11:54
עוד שאלה     ו    נעם נעם    

תודה על התשובה המהירה :) 

הליכה מהירה והמרצה של הדם יכולה לעזור?

האם יש עוד דרך לזרז את ההרדמה חוץ מלהוסיף חומר מרדים או לחכות?

20/03/2017 12:21

כפי שכתבתח, יש להזריק את חומר ההרדמה לא רק לעצב אלא גם סביב השן ולתוך אזור השורש. לפעמים יש אנטומיות חריגות של העצבים, וצריך לנסות לתפוס אותם גם במקומות לא שגרתיים.

16/03/2017 19:49


קיבלתי הצעת מחיר עבור השתלת שיניים ביום אחד ורשום לי על כל שתל שעליי לשלם עבור:
שתל
מבנה לשתל
כתר אקריל מבושל זמנית
כתר חרסינה

הגיוני?

למה גם שתל וגם כתר?

16/03/2017 22:45

שלוםל רינה. שתל הוא שורש מלאכותי. על השתל צריך לבנות כתר, שהוא השן שאת רואה בפה. הרכב החשבון שקיבלת נכון.קהילת רופאי שיניים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 iden.co.il כל הזכויות שמורות
אתר רופאי שיניים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מהתחום של רפואת שיניים
מחפשים רופא שיניים מומלץ באזורכם? השאירו פרטים ונחזור אליכם
אנחנו עובדים עם רופאי שיניים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!