» » טיפולי שיקום הפה בישראל

טיפולי שיקום הפה בישראל

שיקום הפה הוא מונח כללי למגוון טיפולים שנחוצים לנו כדי להחזיר את השיניים למצב בריא, במקרים רבים השיקום מתבצע כדי למנוע מצב בו תדרש השתלת שיניים.

באופן כללי מאוד ניתן לומר ששיקום הפה אורך כחצי שנה עד שנה, וזאת כמובן בהתחשב בעובדה שמדובר על הליכים מורכבים של שיקום הפה. ההליך אינו מצריך הרדמה כללית באופן גורף אך רבים הם המטופלים שבוחרים לעבור את ההליך בהרדמה כללית מסיבות של חרדה או אורך הטיפול (בעיקר כשמדובר בהשתלות שיניים והרמת סינוס).

 
*טיפ קטן: ישנן מרפאות שמתהדרות בטיפולי שיקום הפה ביום אחד. חשוב מאוד לא להתפתות לססיסמאות שכן טיפול מסוג זה מצריך התאמה מדויקת לסוג מסוים של טיפול, התאמה אותה אין לרוב המטופלים, כך שבסופו של דבר מדובר על ניסיון למשוך מטופלים לבצע טיפולי שיקום פה רגילים באותה מרפאה ספציפית ותו לא.
 
בואו נדבר קצת על ההליכים שמתבצעים במסגרת טיפולי שיקום הפה:
 
  • הרמת סינוס – מדובר על חלק מניתוח להשתלת שיניים בחלק האחורי של הפה. רצוי לעבור את ההליך עם רופא מומחה בכירורגיית פה ולסת, זאת למרות שרופאי השיניים מוסמים לבצע את ההליך. ניתן לבצע הרמת סינוס בשתי דרכים: הרמת סינוס פתוחה בה הרופא המטפל נכנס דרך חלון לטרלי בסמוך לסינוס או הרמת סינוס סגורה בה הרופא "עובר" דרך המקום בו ישבו השיניים מתחת לסינוס. מטרת ההליך היא להגדיל את עובייה של העצם כדי שתהיה די עצם עליה ניתן יהיה לבצע את ההשתלה.
כמה זה עולה? מחיר הרמת סינוס ללא השתלת עצם נע בין 6,000 ₪ ל-10,000 ₪. כאשר יש צורך להוסיף על הרמת הסינוס השתלת עצם המחיר גדל ב-1,500 ₪ לכל גרם של עצם סינטטית.

 
  • השתלת עצם בלסת – הליך זה הוא אחד ההליכים של הרמת הסינוס בכדי לאפשר השתלת שיניים. את השיניים המושתלות יש להרכיב על גבי "קרקע" של עצם, קרקע זו גדלה ומתרחקת עם הזנים ולכן יש לבצע השתלת עצם בלסת. בכל הרמת סינוס משתילים בין 5 ל-10 גרם עצם, תקופת ההחלמה וקליטת השתל אורכים בין ארבעה לשישה חודשים בממוצע.
 
כמה עולה לבצע שיקום פה מלא?
 
מחירי טיפולי שיקום הפה גבוהים ולכן כדאי לבחון לעומק מה מציעות קופות החולים וחברות הביטוח שמספקות ביטוחי שיניים. בחישוב מהיר ניתן לומר כי שיקום פה מלא של 16 שתלים יעלה בממוצע בין 60,000 ₪ ל-80,000 ₪. כדאי מאוד לבחור מרפאה שמספקת אחריות על הטיפול, במקומות מסוימים תוכלו למצוא רופאים שמספקים אחריות גם ל-20 שנה ויותר על השתלים וכשמונה שנים על עבודת השיקום.

שיקום הפה מתחיל מרמת סתימות ועקירת שיניים ועלול להסתיים גם בהשתלות שיניים, הרמת סינוס וטיפולים יקרים ופולשניים נוספים. בכדי לא להגיע למצב כזה חשוב לשמור על הגיינת הפה בצורה יומיומית, אחרת תמצאו עצמכם בעתיד הלא רחוק, מחפשים מרפאות שיניים לשיקום הפה.


עוד באותו נושא

פתרונות מתקדמים להשתלת שיניים

פתרונות מתקדמים להשתלת שיניים

השתלת שיניים נחשבת לטיפול רפואי נפוץ הרבה יותר מכפי שהיינו רוצים שהוא יהיה. היא נכנסת לתמונה כאשר אנחנו סובלים משיניים חסרות או פגומות לחלוטין,...

רפואת שיניים ב Iden

רפואת שיניים ב Iden

הפחד מפני טיפולי שיניים הוא אחד הפחדים הנפוצים ביותר של האדם. באמצעות אתר iden, האתר שנותן לכם הכל על רופאי שיניים-פשוט ולעניין, תוכלו להתמודד...

כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים

כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים

לא צריך להיות בקי בתחום האופנה והטיפוח כדי לדעת, שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים שונות להתחבר ליופי, לשנות מראה ולהיות יותר...

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח שיניים

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח שיניים

קרוב ל-10 אחוז מהישראלים מחזיקים בביטוח שיניים, זאת למרות שההוצאה על טיפולי שיניים תופסות אחוז דומה מכלל ההוצאות על טיפולים בריאותיים       מחקרים...

כל מה שצריך לדעת על שיני בינה

כל מה שצריך לדעת על שיני בינה

שיני הבינה מופיעות אצלנו בפה בסביבות גיל 20, כאשר הן לא מופיעות אצל כל בני האדם. במהלך השנים האחרונות חלה הפחתה בצורך בשיני בינה עקב העובדה...