iden.co.il

טיפולי שיניים למבוגרים - להשאיר את החיוך שלם ויפהטיפולי שיניים למבוגרים הוא עוד תחום בו בו נאבקות קופות החולים השונות. וכמו בכל תחרות, גם כאן, הנהנים הם הלקוחות


מרפאות שיניים רבות, במסגרת קופות חולים, מוסדות פרטיים וכן מרפאות שיינים פרטיות, מציעות בשנים האחרונות תוכניות טיפול מיוחדות לאוכלוסיה המבוגרת, כחלק בתחרות המתפתחת בענף. טיפולי שיניים למבוגרים זו תת התמחות נפרדת ברפואת שיניים, שמטרתה לתת מענה לבעיות השיניים, הפה והלסת האופייניות לגילאי 50+.

מה נשתנה? שינויים פיזיולוגיים תקינים עם ההזדקנות

חשוב להכיר את השינויים הטבעיים שחלים עם הגיל, כדי לא לבלבל אותם עם שינויים פתולוגיים (חולניים) שדורשים טיפול מיוחד ומוקדם. בכל מקרה, זכרו כי הזדקנות אין פירושה בשום פנים ואופן הכרח לחיות עם תפקוד פה ולסת מופחת.

לסת- הזווית בלסת (הקרויה mandibular angle) מתרחבת עם הגיל (באופן מעניין, הזווית גם רחבה בתינוקות...), מה שמבליט את השיניים התחתונות. כמו כן, העור בחלקים התחתונים של הפנים יורד עם הגיל, מה שעוד יותר תורם ל"קבלת החשיבות" של שיניים תחתונות עם הגיל.

כיוון שבדרך כלל תהליכי פיגמנטציה מהירים יותר בשניים  התחתונות, שנוטה גם להיות "פחות מסודרת" (השיניים בלסת התחתונה נוטות לתנועתיות יתר), מרפאות שיניים לגיל הזהב מציעות מגוון טיפולי הלבנה ואסטטיקה:

  • הלבנה בלייזר- בעלות של כ-1500-2700 לסדרת טיפולים (3-5). יעילה בדרך כלל לטווח של עד שנה- שנתיים.
  • הדבקת פורצלן- השיטה הכי יעילה, אבל גם הכי יקרה. עלות הטיפול, שדורש מדידה לפני הטיפול ובמידת הצורך גם התאמות לאחר מכן (בסך הכל 2-4 פגישות טיפול) היא כ-5-10 אלף ₪.
  • השתלת שיניים- אופציה שרבים "רצים" אליה, ולא אחת (בגלל היותה הכי משתלמת מבחינת מרפאה שינים) משווקת אגרסיבית על ידי מרפאות שיניים. העלות הגבוהה (החל מ-10 אלף ₪, בדרך כלל 20-30 אלף לפחות), הטיפולים הארוכים (יותר מ12 טיפולים) והלא נעימים, תקופת ההסתגלות הארוכה יחסית (לפחות חודש-חודשיים לחזרה לתפקוד מלא), והעובדה שהשיניים המושתלות לעולם לא תחלפנה שיניים בריאות וטבעיות, הופכות את האופציה הזו ל"מוצא אחרון", ולא מומלצת לבעלי בריאות פה ולסת טובה באופן כללי.

שיניים תותבות - לא הכרחי אבל אפשרי

בהחלט לא מדובר באופציה הכרחית, וכיום קיימות חלופות (כמו השתלות, ראה לעיל). עם זאת, לאנשים מבוגרים יותר בהם חסרון השיניים מפריע לתפקודי אכילה ודיבור (בדרך כלל מעל ל-6 שיניים לפחות), מדובר באופציה הכי וותיקה, פשוטה וזולה.

העלות הכוללת שתגבה מרפאת שיינים עבור סט תותבות, כולל מדידה, יצור על ידי טכנאי והתאמה, היא בין 4-15 אלף ₪. מרפאות שיניים של קופות החולים מציעות מגוון תוכניות זולות יותר, בייחוד במסגרת הביטוחים המשלימים. לבסוף, קרנות רבות (כמו קרן הפיצוי לנפגעי שואה, קרן התמלוגים מגרמניה, יד שרה ועמותות רבות נוספות) מציעות החזרים כספיים נדיבים מאוד, עד כדי כיסוי מלא של הוצאות התותבות.

תקופת ההסתגלות לתותבות לא ארוכה, ואמורה להיות קצרה מחודשיים. כל גירוי וחוסר נוחות הם סימן לחוסר התאמה, וכדאי מיד לפנות אל רופא שיניים לביצוע התאמה/החלפת הסט.

הטיפול השוטף בשיניים תותבות כולל רחיצה וצחצוח באמצעות מברשת וחומר מתאים


טיפולי שיניים למבוגרים נעשים על פי המלצות הרופא ובהתאם למצבו הבריאותי הכללי של המטופל29/05/2011    iden.co.il
פורום רופאי שיניים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר iden.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת רופאי שיניים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 iden.co.il כל הזכויות שמורות
אתר רופאי שיניים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מהתחום של רפואת שיניים
מחפשים מרפאות שיניים באזור מגוריכם
אנחנו עובדים עם רופאי שיניים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!