» » הרמת סינוס - מתי עושים את זה ומדוע

הרמת סינוס - מתי עושים את זה ומדוע


לא בכל יום אנשים עוברים השתלות שיניים, אך כשהם עוברים אותן יכולות לצוץ הפתעות שונות כגון הרמת סינוס.  נעמוד כאן על ההבדלים בין סוגי ההרמות ועל הזמן הנכון לבצע אותן.
 אובדן השיניים בלסת העליונה יכול לגרום לספיגה של העצם ולהגדלת הסינוסים. כאשר יש צורך לבצע שתל בחלק האחורי של הלסת העליונה יש צורך לבצע מילוי עצם על מנת ליצור גובה שיאפשר השתלות דנטאליות.
 
הסינוסים הם חללי אוויר אשר קשורים להקטנת משקל הגולגולת ואיברים בעלי תפקיד ביצירת תהודה לקול. הם מתקשרים לטיפולי שיניים משום שהם נמצאים מעל מיקומן של השיניים האחוריות אשר בעצם הלסת העליונה.

כך, אם יש צורך בהשתלת שיניים ואין מספיק נפח עצם לסת אשר יכול להכיל את השתל ואת הסינוסים כדי שניתן יהיה לבצע את ההשתלה. במקרים כאלו רופאי שיניים מבצעים הרמת סינוס.
 

מתי רופאי שיניים ממליצים על הרמת סינוס ?
 

רופאי שיניים ממליצים על הרמת סינוס בשלושה מקרים עיקריים : כאשר ישנה ספיגה של הרכס האלוואולרי העליון האחורי, כאשר ישנה הגדלה של הסינוס המקסילרי וכאשר ישנה תוכנית טרום שיקומית לשתלים בלסת העליונה.

הניתוח מתבצע תחת אלחוש מקומי בדרך כלל והוא אינו כלול בסל הבריאות, לכן, יש להביא אמצעי תשלום כגון כסף מזומן או כרטיס אשראי. הניתוח עולה בין 6,000 ל – 10,000 שקלים, תלוי מיהו רופא השיניים.
 
ההבדלים בין הרמת סינוס סגורה ופתוחה :
 

הרמת סינוס סגורה הרמת סינוס פתוחה
הרופא קודח חור קטן בעצם הלסת ודוחף את הממברנה כלפי מעלה. הדחיפה תיצור חלל בין עצם הלסת ובין הסינוס ובחלל זה מניחים את עצם הלסת. הרופא עושה חתך בחניכיים וחושף את עצם הלסת. הוא חותך בעצם פתח גדול יותר עד לכדי מצב בו הסינוס שנמצא מאחוריה גלוי לעין ואז הוא דוחף את הממברנה כלפי מעלה.
נעשה שימוש באבקה אשר מתגבשת והופכת להיות עצם מלאכותית. גם כאן נעשה שימוש באבקה מתגבשת ורק במקרים נדירים נעשה שימוש בעצם של אדם אחר.
לאחר שהעצם ממוקמת תופרים את החיך או ממקמים את השתלים במקרה הצורך. לאחר מיקום העצם תופרים את החניכיים.
 
 
 
מה קורה אחרי טיפול הרמת סינוס ?
 
רופאי שיניים ממליצים כי לאחר טיפול הרמת סינוס רצוי לפעול על פי הכללים הבאים :
 
  • רצוי להימנע ככל האפשר מקינוח האף וממשיכות אף אשר עלולים לגרום לתחליף העצם המושתל לזוז.
  • רצוי מאוד להפסיק או לפחות להפחית בצורה משמעותית בעישון שכן הוא מעכב באופן משמעותית את הליך הריפוי.
  • יש לשמור על היגיינת הפה כדי להקטין את הסיכון לזיהומים, רצוי גם להקפיד על תזונה לא חמה ולא קרה.
  • אחרי שבוע יש לבוא לביקורת אצל רופא שיניים.
 
האם יש סיכונים ותופעות לוואי להליך ?
 
אחוזי ההצלחה של טיפולי הרמת סינוס הם גבוהים במיוחד, אך כמו בכל הליך כירורגי גם כאן קיימים סיכונים ועלולות להיות תופעות לוואי לאחר הטיפול. יש לציין כי רמת סיכון זו יורדת כאשר אתם בוחרים באדם מומחה בתחום רפואת שיניים, מכאן החשיבות הגדולה בבחירת רופאי שיניים מנוסים.

אז מהם הסיכונים ? בעת הטיפול יש סכנה לקריעת הממברנה. במקרה כזה לעיתים ניתן להמשיך כרגיל אך במקרים אחרים לא ניתן להמשיך את הטיפול ויש לחכות עד החלמת הממברנה, דבר שיכול להימשך גם כמה חודשים.

סיכון נוסף הוא של דחיית הגוף את השתל. המקרים כאלו רפואת שיניים יכולה להציע רק את הוצאת השתל והכנסת שתל אחר, בתקווה שהגוף לא ידחה אותו.
 
לסיכום נאמר שבמידה ואתם מבצעים את הניתוח, עשו זאת אצל רופא מומחה בתחום שכן מומחיותו היא זו שתבטיח לכם את שכיחותן של תופעות הלוואי לאחריו.


טיפול הרמת סינוס נהנים מאחוזי הצלחה גבוהים, אך ייתכנו תופעות לוואי. במידה ואתם מרגישים כאבים או סובלים מדלקת פתאומית, אל תהססו ותפנו מיידית לרופא שיניים 

עוד באותו נושא

פתרונות מתקדמים להשתלת שיניים

פתרונות מתקדמים להשתלת שיניים

השתלת שיניים נחשבת לטיפול רפואי נפוץ הרבה יותר מכפי שהיינו רוצים שהוא יהיה. היא נכנסת לתמונה כאשר אנחנו סובלים משיניים חסרות או פגומות לחלוטין,...

רפואת שיניים ב Iden

רפואת שיניים ב Iden

הפחד מפני טיפולי שיניים הוא אחד הפחדים הנפוצים ביותר של האדם. באמצעות אתר iden, האתר שנותן לכם הכל על רופאי שיניים-פשוט ולעניין, תוכלו להתמודד...

כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים

כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים

לא צריך להיות בקי בתחום האופנה והטיפוח כדי לדעת, שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים שונות להתחבר ליופי, לשנות מראה ולהיות יותר...

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח שיניים

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח שיניים

קרוב ל-10 אחוז מהישראלים מחזיקים בביטוח שיניים, זאת למרות שההוצאה על טיפולי שיניים תופסות אחוז דומה מכלל ההוצאות על טיפולים בריאותיים       מחקרים...

כל מה שצריך לדעת על שיני בינה

כל מה שצריך לדעת על שיני בינה

שיני הבינה מופיעות אצלנו בפה בסביבות גיל 20, כאשר הן לא מופיעות אצל כל בני האדם. במהלך השנים האחרונות חלה הפחתה בצורך בשיני בינה עקב העובדה...