» » שינניות - מה יעשה רופא שיניים בלעדיהן?

שינניות - מה יעשה רופא שיניים בלעדיהן?

אחת לחצי שנה, אנו נדרשים להגיע אל מרפאת השיניים, על מנת לעבור טיפול אצל השיננית שלנו.     טיפול זה אומנם אינו מפחיד וכואב בעינינו כמו טיפול אצל רופא שיניים אך הוא אינו נופל מחשיבותו. יש שיאמרו שטיפול עקבי אצל השיננית יכול למנוע מאיתנו את הצורך להגיע לטיפולים תכופים אצל רופא שיניים.

במדינת ישראל יש יותר מ1500 שינניות רשומות. שינניות אלו עובדות במרפאות שיניים פרטיות, ציבוריות או בבתי חולים שונים. שינניות אלו לומדות במשך שנתיים את לימודי שינניות, אשר בסופן הן מבצעות מבחן מעשי ותיאורטי. במידה והן עוברות את המבחן באופן מוצלח, הן מקבלות רישיון והסמכה לעסוק במקצוע. לימודי שינניות, מתבצעים במסגרת בתי ספר לרפואת שיניים שנמצאים באוניברסיטת תל אביב וירושלים, וכן במכללות למדעי הבריאות וההתנהגות בר"ג ולימודי המשך בחיפה. תואר זה אינו מוכר כתואר אקדמאי.

תפקידיה של שיננית

תפקידה של שיננית הינו חשוב ולא לחינם אנו נדרשים להגיע לביקורת אצלה כל חצי שנה. השיננית אחראית על ההיגיינה של הפה ושומרת למעשה על ניקיון הפה שלנו, על מנת שלא יסבול מזיהומים שעלולים להתפתח לדלקות חמורות בפה.

עבודתה של שיננית הינה תיאורטית ומעשית. מבחינה תיאורטית היא מסבירה ומדריכה את המטופלים שלה, כיצד לטפל בשיניים שלהם וכיצד עליהם לשמור על ניקיונם. זה מתבצע באמצעות חוטים דנטליים, מברשות שיניים, מי פה ושטיפות יומיות. מי שמשתמש בכלים אלו באופן עקבי ומוקפד, ייהנה בשיניים נקיות.
 
מלבד זאת, מטפלת השיננית בניקיון הפה גם באופן מעשי. טיפול זה מתבצע על ידי סילוק האבן אשר נוצרת בשן כתוצאה מפירורי אוכל שנשארים בתוך הפה ולא ירדו בעת הצחצוח. כמו כן מנקה השיננית את השיניים מצבעים שנשארים עליהן וגורמים למראה לא אסתטי שלהן. ניקיון הפה שומר עליו, כך שחיידקים לא ישארו בו ויגרמו לדלקות וזיהומים שונים בתוכו.

טיפול אחר שמבצעת השיננית, הוא חיזוק הפלאוריד על זגוגית האמייל של השן. פלאוריד הינו חומר מינראלי שמחליף את הסידן שבשן ומצטיין בעמידות אל מול החומצות שמפיקים החיידקים. פלאוריד הינו חמור שמונע עששת. טיפול זה הינו מומלץ לילדים ולבני נוער עד גיל 18.

מלבד טיפולים אלו, עורכת השיננית גם טיפולים לבדיקת כיסים בחניכיים, ליטוש סתימות, הסרת תחבושות, וכן מעניקה הרצאות והדרכות בכל הקשור להפסקת עישון, מניעת עששת ושמירה על בריאות השיניים אצל ילדים, בני נוער ואנשים מבוגרים.

השיננית היא החלק השני במערך הטיפול שמעניק רופא שיניים . בכל מרפאה נמצאה לפחות שיננית אחת. תפקידה לשמור על בריאות השיניים של המטופלים. לכן, חשוב שרופא השיניים יעסיק שיננית שהוא סומך עליה ועל עבודתה. חשוב לא פחות, שהמטופל עצמו יסמוך על השיננית ויגיע אליה לטיפולים באופן קבוע כל חצי שנה, כנדרש.
 

עוד באותו נושא

פתרונות מתקדמים להשתלת שיניים

פתרונות מתקדמים להשתלת שיניים

השתלת שיניים נחשבת לטיפול רפואי נפוץ הרבה יותר מכפי שהיינו רוצים שהוא יהיה. היא נכנסת לתמונה כאשר אנחנו סובלים משיניים חסרות או פגומות לחלוטין,...

רפואת שיניים ב Iden

רפואת שיניים ב Iden

הפחד מפני טיפולי שיניים הוא אחד הפחדים הנפוצים ביותר של האדם. באמצעות אתר iden, האתר שנותן לכם הכל על רופאי שיניים-פשוט ולעניין, תוכלו להתמודד...

כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים

כל מה שצריך לדעת על הלבנת שיניים

לא צריך להיות בקי בתחום האופנה והטיפוח כדי לדעת, שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים שונות להתחבר ליופי, לשנות מראה ולהיות יותר...

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח שיניים

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח שיניים

קרוב ל-10 אחוז מהישראלים מחזיקים בביטוח שיניים, זאת למרות שההוצאה על טיפולי שיניים תופסות אחוז דומה מכלל ההוצאות על טיפולים בריאותיים       מחקרים...

כל מה שצריך לדעת על שיני בינה

כל מה שצריך לדעת על שיני בינה

שיני הבינה מופיעות אצלנו בפה בסביבות גיל 20, כאשר הן לא מופיעות אצל כל בני האדם. במהלך השנים האחרונות חלה הפחתה בצורך בשיני בינה עקב העובדה...